triangle4.png

MEDARBEJDERE

Formidler

Elisabeth Kronborg, farver

Søren Lise, rebslager

Ben Woldring, tømrer og smed

Christoffer Lise, rebslager og tinsmed

Lotte God Nielsen, madmor

Malte Westlund, skomager

Timeansat formidler

John Reipuur Brahtz, byens vagtmester

Ana Rodrigues, spindekone

Riddere

Michael Jensen, Hr. Henrik Svane

Åge Hansen, Hr. Ulrik Lilje

René Hansen, Hr. Volfram von Lauterbach

 

Museumsbutikken

Sashia Haiberg

Ellis Prier

 

Forvaltningen

Åge Hansen, Chefforvalter, træværkstederne

aage@middelaldercentret.dk

Direkte tlf:  71 92 89 33

 

Michael Jensen, Forvalter

michael@middelaldercentret.dk

Direkte tlf: 22 12 53 43

 

Janni Ilsing, Jobtræningskoordinator

janni@middelaldercentret.dk

Direkte tlf: 28764183

 

Admin

Roeland Paardekooper, Direktør, Ph.D

roeland@middelaldercentret.dk

Direkte tlf: 93 10 10 29

 

Tina Scheel, Booking, museumsbutik og kontor

tina@middelaldercentret.dk

Direkte tlf: 29 67 36 26 / 54 86 19 34

 

Thit Birk Petersen, Museumsinspektør, Mag. Art

Ansvarlig for formidlingen og skoletjenesten

thit@middelaldercentret.dk

Direkte tlf:  42 14 93 74

 

Pia Bach, Områdeleder, frivilligansvarlig, ansvarlig for rengøring

pia@middelaldercentret.dk

Direkte tlf:  42 14 93 72

 

Jorge Lar, Markedsføringsansvarlig

jorge@middelaldercentret.dk

Direkte tlf: 93 10 05 47

slide1.jpg

KONTAKT OS

Du altid er velkommen til at kontakte os med generelle spørgsmål.

message.png
phone-call.png